קול קורא | קרמיקה ישראלית בהשפעת קרמיקה מהמזרח הרחוק

 

הקרמיקה הישראלית העכשווית רוויות השפעות. היא מייצגת את המגוון התרבותי והאתני הקיים במרחב הישראלי ומהדהדת למקומות רחוקים, מהם היא שואבת השראה, מסורות וטכניקות שונות. בעשרות השנים האחרונות הלכה והתגברה השפעתה של הקרמיקה מהמזרח הרחוק, בעיקר מיפן, קוריאה וסין, וזו נוכחת בעבודותיהם של אמנים וקדרים רבים החיים ויוצרים בישראל. השימוש בפורצלן, בזיגוג הסלדון ובקליגרפיה הפך נפוץ ואהוב, פעמים רבות באינטרפרטציה אישית ושונה. מושגים כמו תפיסת הרגע, חזרתיות, מינימליזם וטבעיות חוזרים ונשמעים תכופות, הופכים לחלק בלתי נפרד מחייהם של היוצרים בחומר.

אנחנו מבקשים ליצור אסופה של עבודות המציגות השפעות אלה (רעיוניות וטכניות), דרכן ננסה להבין ולפענח את הקשרים וההקשרים ההיסטוריים והתרבותיים עם המזרח הרחוק, להכיר ולהסביר את התופעה, התפתחותה ומקורותיה (הישירים והעקיפים) ולהאיר את ייחודן של העבודות ואת מקומות המפגש המעניינים שהן מציעות.

זוהי הזדמנות מיוחדת לחשוף את מקורות ההשראה, הרעיונות והטכניקות ולהציגן במסגרת המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית, המהווה גוף אקדמי ומקצועי מוביל בתחום הקרמיקה והקדרות בישראל. לצד התערוכה שתתקיים בבצלאל, אנחנו פועלים בימים אלה ליצירת קשר עם שגרירות דרום קוריאה בישראל, על מנת לקבל את חסותה של מחלקת התרבות ובתקווה להמשיך את הצגתה ולהעמידה בשגרירות בהרצליה.

אנחנו מזמינים אתכם, אמנים ויוצרים בחומר קרמי המתגוררים בישראל, להציע את עבודותיכם ולשלוח לנו תצלומים של העבודות הנוגעות בקשר התרבותי שהעלנו. נשמח שתעבירו לנו בהקדם עד שלושה תצלומים הכוללים את שם האמן, הרקע האמנותי, מידות של העבודה, תיאור טכני ותיאור רעיוני / מקורות השראה. כמו כן, נשמח להגיע לסטודיו שלכם ולהתרשם מהעבודות המוצעות ומעולם העשייה שלכם.

את ההצעות יש לשלוח לכתובת המייל הבאה: caspi.uriel@gmail.com

טלפון לשאלות: אוריאל 054-99-11-844

מפאת לוח הזמנים הקצר, אנא שלחו הצעותיכם מוקדם ככל האפשר.

מועד אחרון לשליחת ההצעות: 20 בפברואר 2018

הצבת התערוכה בבצלאל: 6 במרץ 2018

פתיחת התערוכה בבצלאל: 12 במרץ 2018

מועד הנעילה יימסר בהמשך.

תערוכה בשגרירות דר' קוריאה בהרצליה: אפריל-מאי 2018 (אופציונאלי)

 

שלכם,

אוצרי התערוכה: האזונג קים (גרייס)

אוריאל כספי

המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית, "בצלאל" – אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים