קול קורא | תערוכת חלומות בגלריית B.Y5, אוקטובר 2018

 

קול קורא לתערוכה משותפת של שני תחומי עמותת אמנים יוצרים בישראל – אגודת הקרמיקאים ותחום אמנויות:

התערוכה תעסוק בחלומות על היבטיהם השונים. היא תוצג בגלריה B.Y5– בר יוחאי 5 בת"א, בחודש אוקטובר 2018.

התערוכה תבקש להציג בליל של חלומות, מעברים בין מצבי תודעה, נושאים ודרכי ביטוי שיכולים להתרחש בתת המודע ובמעמקים של הנפש. היצירה והחלום מהווים מעין מגרש משחקים המתקיים על קו התפר שבין מציאות לדמיון, לילה ויום, עולם פנימי וחיצוני, רגש ושכל, יצרים, תשוקות ופחדים.

זהו אזור דמדומים המתקיים רגע לפני שאנו נרדמים לבין מציאות מוכרת אך מרובדת, שכבתית ואסוציאטיבית. המסע שהתערוכה תבקש להציג מתחיל בקונקרטי, ב"מציאותי" וינוע אל מרחבים מופשטים ורגשיים:  אל שברי משפטים, אל ייצור מרחב לעיבוד, למשחק, להכלה ולהסמלה שבין מצבי התודעה. זהו עולם אשר מצד אחד מוכר ושגור ומן הצד השני מבעבע, רוחש, מעלה שאלות על הבנאלי, על מה שאנחנו בוחרים לראות או לא לראות. הפחדים שלנו, המאוויים שלנו ומרחבי המחייה שלנו מרחפים ומתמזגים אלו באלו ומציעים תמונת חיים, עולמות אפשריים של התרחשות, של בחירה ושל גורל.

הצעת עבודה לתערוכה:

  1. תיאור מילולי של העבודה המוצעת (עד חצי עמוד)

הדגמה וויזואלית

  1. ההצעה צריכה להבהיר את הרעיון ואת האופן בו הוא מתורגם לחומר ולשפה אמנותית.

ההדגמות הוויזואליות יכולות להיות ברישום, שרטוט, סריקות של חומרים שונים, צילום של סקיצה בחומר, צילום פרט כלשהו, צילום יצירה מדגמית, או בכל דרך אשר תבהיר את הקונספט באופן צורני. אין להגיש הצעה מילולית בלבד.

א ו פ ן   ה ה ג ש ה:

ההצעה תוגש במסמך word או בקובץ pdf (ולא בפורמטים אחרים). יש לכלול את כל חלקי ההצעה בקובץ אחד – טקסטים ודימויים זה לצד זה, בצורה ברורה.

משלוח במייל: יש לשלוח את ההצעה לכתובת המייל: by5caai@gmail.com

במידה והקובץ כבד, ניתן לשלוח לכתובת המייל באמצעות אתר ג'מבו מייל – אתר לשליחת קבצים גדולים  http://www.jumbomail.co.il/

מועד אחרון להגשת ההצעה: יום ראשון 6 במאי 2018

ההצעות יבחנו כולן, ובמידה וימצאו מתאימות, יחל דיאלוג אישי ביני לבין האמן/ית לגבי ההצעה, פיתוחה והמשך העבודה לקראת התערוכה.

תודה רבה על שיתוף הפעולה. בהצלחה לכולנו והמשך פורה.

ניר הרמט,
אוצר התערוכה

ניר הרמט – אוצר גלריה B.Y5 של עמותת אמנים יוצרים בישראל, מנהל אמנותי של עמותת 'מקום לאמנות' בקרית המלאכה ואוצר עצמאי. חבר בארגון האוצרים הבינלאומי AICA.